anasayfa  
portfolyo  
akademik çalışmalar  
hizmetler  
case studyHalley Deri
 
Halley Deri kolay güncellenebilir bir web sitesi tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.
Müşteri: Halley Deri
Hizmet: Web Sitesi Tasarımı ve İçerik Yönetimi Sistemi
 

Ham deri ithalat ve mümessillik sektöründe hizmet veren Halley Deri, bu projeye “reklamlarının internet siteleri olması” görüşüyle yaklaştıklarını bildirdi.

İthalat sözleşmelerinin sıklıkla değişebildiği, bu nedenle sitedeki ürün kataloğunu ve haberler bölümünü kendi bünyelerinde kolaylıkla güncelleyebilmek istediklerini belirttiler.

Temsilci firmaların internetten bulunduğu çağda mümessilik yaptıklarını belirten Halley Deri, bulunan firmalar arasında yer alma gerekliliğinden ve internet sitelerinin, Türkiye’de potansiyal mümessil arayan ham deri şirketlerine ilk izlenimi ileteceğine dikkat çekti.

Web Tasarım Hedefleri

Halley Deri internet sitesi, kurumların; internet sitelerini oluşturmak, içerik yönetmek, ziyaretçi istatistiklerini incelemek, arama motoru optimizasyon ve e-pazarlama yapmak için kullanabilecekleri Sitepratik ™ ( www.sitepratik.com ) paketi üzerine Halley Deri için özel olarak hazırlanan tasarım şablonu giydirilerek hazırlandı.

Sitedeki tüm sayfaların arama motorlarınca hassasça tespit edilebilmeleri için, her sayfaya özel arama terimleri girilerek, bu terimlerden alınan verimin düzenli olarak ölçülmesi konusunda müşteriye eğitim verildi.

E-bülten üyelik sistemi kurularak, Halley Deri’den düzenli haber almayı seçen şirketlere yönelik e-pazarlama kampanyaları hazırlanmasına imkan sağlandı.

Sitedeki tüm sayfalar, Halley Deri’nin kendi bünyesinde, teknik bilgi gerektirmeksizin kolaylıkla güncelleyebileceği şekilde kuruldu.

Müşteri bünyesinde kolaylıkla güncellenebilir olması nedeniyle güncelleme ve bakım ücretleri gerektermiyen bu site, sürekli değişebilir içeriğini görsel tasarımla birleştirmektedir.

Site, Sitepratik’in ‘ayın siteleri’ bölümünde 'Ekim 2007 İkincisi’ seçilmiştir.

Halley Deri kolay güncellenebilir bir web sitesi tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.