anasayfa  
portfolyo  
akademik çalışmalar  
hizmetler  
case studyBorusan Telekom
 
Borusan Telekom, "AloDSL" ürününe flash banner tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.
Müşteri: Borusan Telekom
Ürün: AloDSL
Hizmet: Banner Tasarımı
 

Türkiye’de kaliteli telekom çözümlerini rekabetçi fiyatlarla müşterilerine sunan, bu misyon çerçevesinde 2006 yılının Türkiye’de 1 numaralı alternatif telekom operatörü olan* ve 2007 yılında Türkiye’deki en büyük 500 şirketten 167 ‘sine hizmet sağlayan* Borusan Telekom, AloDSL kampanyasının internet reklamlarının hazırlanması için Cem Göknil ile temasa geçti.

Web Tasarım Hedefleri

Borusan Telekom’un hedefi, internet sitesinde “AloDSL etikisi” ile “Telefon faturasının artık üstesinden gelinebildiğini” müşterilerine duyurmaktı.

Dergi ve gazetelerdeki AloDSL reklamlarından siteye yönlenen kişilerin yabancı bir internet reklamıyla karşılaşmamaları ve kampanyayı anında tanıyabilmeleri önemliydi. Bu nedenle, Cem Göknil’e, dergi ve gazetelerde kullanılan görselin internet reklamında yer vermesi ancak görselin “canladırılarak dikkat çekmesi” talimatı verildi.

Web Tasarım Çözümleri

“AloDSL etkisi”, bir telefon faturasının yavaş yavaş buruştuğu ve sonunda yok olduğu animasyonla canlandırıldı.

Mecralar arasında istenilen benzerliği yakalayabilmek için Borusan Telekom’un dergi ve gazetelerde kullandığı faturanın aynısının gerçek örneği (maketi) hazırlandı. Bu maket reklamdaki gibi buruşturulurken kare kare fotoğraflandı. Ortaya çıkan kareler “Telefon faturasının üstesinden gelindiğine” dikkat çeken kampanyanın temelini oluşturdular.

Web Tasarım Sonuçları

Hepimizin tanıdığı ve görmeyi sevmediği faturanın sitede “üstesinden gelinmesi” ile, ziyaretçiye Borusan Telekom’da dikkate değer bir kampanya olduğu hissettirildi. Bir yandan, diğer mecralardaki AloDSL reklamlarınla kampanya bütünlüğü, diğer taraftan internet platformunda özgün çarpıcılık sağlandı.