anasayfa  
portfolyo  
akademik çalışmalar  
hizmetler  
case studyOYE
 
Haute couture mayo markası OYE Swimwear flash sitesini tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.
Müşteri: Open Your Eyes ( OYE )
Hizmet: Web Sitesi Tasarımı
 

İçlerinde Beymen, Toutes Les Filles, Boutique Smile, Caterina Lucchi, Atrium da olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışında seçkin mağazalarda satılan Haute Couture mayo markası OYE (Open Your Eyes), koleksiyonun yer aldığı internet sitesini tasarlaması için Cem Göknil’i seçti.

Web Tasarım Hedefleri

Koleksiyonundaki her parçanın elle tasarlanmasına özen gösteren OYE, internet sitesinde de “yeterlilikten” kaçınılmasını ve OYE markasının temsil ettiği estetik çizgiye paralel zarafetle sergilenmesini amaçladı.

Web Tasarım Çözümleri

OYE’nin bir parçası olduğu, Beach | Lounge | Chill Out yaşam yaklaşımına uygun olarak, koleksiyon arasındaki geçişler, güneş hareleri düşmüş dalgalanan parlak su yansımaları ile beraber akacak şekilde tasarlandı. Bu fikrin uygulanmasında Adobe Flash ™ saydam video teknolojisi kullanıldı.

Gelen ziyaretçiyi rahatlatıcı bir lounge parçanın karşılaması düşünülerek, kişinin OYE koleksiyonunu doğru zihin yapısında gezmeleri sağlandı. Parça, son ve ilk ölçüsüynünuyum içerisin de olmaından dolayı daha uzun olduğu hissi veren, ancak kısa yükleyen biçimde hazırlandı.

Siteyi gezen kişinin bilgisayar çekingeni olması ihtimaline karşın, bu ziyaretçiyi de müşteri olarak kazanmak için, site girişinde koleksiyonu tanıtan slayt gösterisi tasarlandı.

Web Tasarım Sonuçları

Kullanılan çok sayıdaki görsel öğelye rağmen, uygulanan optimizasyonlarla 1 dakikanın altında yükleyen, tasarımın; markaya ve koleksiyona odaklanılmasını sağlayan bir araç olarak kullanıldığı internet sitesi yayına geçti.

Haute couture mayo markası OYE Swimwear flash sitesini tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.