anasayfa  
portfolyo  
akademik çalışmalar  
hizmetler  
case studyTML İnşaat
 
TML İnşaat şirket hakkında bilgi veren interaktif CD tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.
Müşteri: TML İnşaat
Ürün: TML İnteraktif CD
Hizmet: İnteraktif CD ve İçerik Yönetim Sistemi
 

TML İnşaat A.Ş. tüm müşterilerine göndermek üzere, Cem Göknil’den, şirket hakkında bilgi veren, bilgisayar programlama uzmanlığı gerektirmeden kolaylıkla değiştirip yeniden yazabilecekleri bir Tanıtım CD ‘si hazırlamasını istedi.

Web Tasarım Hedefleri

CD ‘deki menü başlıklarının ekleme, çıkartma, ad değiştirme işlemleriyle uyumlu olması istendi.

CD, çok sayıda müşteriye postayla gönderileceği için, zamanla içeriğinin eskimesini ve şirketin yeni CD postalamak zorunda kalmasını önlemek için, Cem Göknil’den çözüm üretmesi istendi.

CD’yi kullanacak müşterilerin halen eski ekranlar kullanma olasılığına karşın, en ‘dar’ çözünürlükte bile, CD ’nin içerisinde yer alacak yazı ve tabloların ekrana sığması ve tüm belgelerin yazdırabilir olması istendi.

Web Tasarım Çözümleri

CD ‘deki bölüm başlık ve sıraları tek dosyadan hiçbir uzmanlık gerektirmeden güncellenebilmektedir.

CD bilgisayara takıldığında içerisindeki bilginin güncel olup olmadığını TML sunucularından kontrol etmekte ve yeni içerik bulduğunda, müşteriyi yeni içeriği bilgisayarına indirmesi gerektiği konusunda hatırlatmaktadır. Böylece CD, TML ve müşterisi arasında kitap ayracı görevi görerek, müşteriye sürekli olarak yeni CD gönderilmesi gerekliliğini azaltır.

CD ’deki belgelerin hepsi okunurken büyütüp / küçültülebilir olduğundan, CD düşük çözünürlüklerde bile ekrana sığar. Kullanılan FlashPaper™ teknolojisi sayesinde CD içerisindeki tüm belgeler düzgün bir şekilde yazıdırılabilmektedir.

Web Tasarım Sonuçları

Hazırlanan Tanıtım CD ‘si sayesinde TML’nin müşterilerine basılı kopya ile tanıtım dosyası gönderme ihtiyacı ve bu ihtiyacın yarattığı posta, yazıcı, kağıt ve elektrik masrafları ortandan kalktığı gibi, gönderilen CD eskise de kullanıcıları güncel bilgiye yönlendirebilmektedir.

Ayrıca, TML satış takımı ve yöneticileri, saha seyahatleri sırasında yanlarında taşıdıkları tanıtım CD ‘lerini potansiyal müşterilerine vermektedir.

TML İnşaat şirket hakkında bilgi veren interaktif CD tasarlaması için Cem Göknil'le çalıştı.